Here to assist you for a job, 24/7

Project details

Requirements

  • Profession Automation technician, experience 3 - 5 years
  • Language English, average level
  • Driving licence B, experience 1 - 3 years

Job offer

  • Recruiter Accent Jobs Romania
  • Salary details Negotiable
  • Work schedule Normal (8 hours)
  • Contract type Temp to perm
  • Location Ghent, Flanders, Belgium
  • Work permit in Belgium Required
  • Search candidates In Romania
  • Housing Provided by the employer and paid by the employee (single room)
    » 90 EUR / week

Job description

Translate

Pentru clientul nostru, un producător de sticlă specializat și lider mondial. Compania noastră garantează o tehnologie de clasă mondială și cel mai înalt nivel de inovație în materie de soluții de geamuri. Peste 20 de producători de automobile renumiți se bazează zilnic pe know-how-ul celor 6 fabrici de producție și centre de inovare de înaltă tehnologie ale noastre, care au în prezent un total de peste 3.000 de angajați. Datorită creșterii ambițioase a organizației, dorim să consolidăm echipa cu ingineri de automatizare pentru departamentul de întreținere.

Descrierea postului

• Analizează și propune alternative de modificare sau extindere a sistemului de instrumentație și de control care sunt necesare pentru optimizarea producției.

• Participați și conduceți ședințele de schimb.

• Identificați lista posturilor necesare în instrumentație și control pentru optimizarea producției. Inclusiv identificarea resurselor care vor fi necesare pentru punerea în aplicare a acesteia.

• Implementați logica de programare și modificările necesare ale echipamentelor.

• Supravegheați utilizarea corectă a resurselor aflate în sarcina dumneavoastră, urmărind să maximizați eficiența, îngrijirea și ciclul de viață al acestora.

• Desfășurați activitatea în conformitate cu politicile, orientările, ordinele legale, reglementările și procedurile companiei.

• Să asigure aplicarea controalelor de Securitate și de grijă față de mediu necesare pentru executarea sarcinilor.

• Să gestioneze resursele pentru executarea sarcinilor (materiale, echipamente, servicii, intrări).

• Să asigure utilizarea corectă a instrumentelor și echipamentelor alocate.

• Să asigure clasificarea corectă a deșeurilor generate de lucrările executate în sarcina lor.

• Să supravegheze executarea corectă a lucrărilor de către contractori și în conformitate cu procedurile AGP.

• Să elaboreze bazele tehnice ale serviciilor care sunt necesare pentru executarea serviciilor de instrumentație și control.

• Să analizeze, să susțină și să conducă rezolvarea problemelor apărute în procesul de producție, Să găsească cauza principală a problemelor.

• Conduceți proiecte, utilizând metodologia.

• Evitați defecțiunile repetitive provenite de la PLC, roboți, unități.

• Oferiți cele mai puternice soluții.

• Asigurați-vă că aveți copii de siguranță actualizate ale PLC, roboților, unităților.

Candidatul ideal

• Aveți o diplomă de master în inginerie sau studii specifice legate de post.

• Aveți +3 ani de experiență în poziții legate de producție/întreținere. Dintre aceștia, 2 ani în departamentul de automatizări aducând îmbunătățiri și concentrându-te pe eficiența utilajelor.

• Aveți competențe avansate în domeniul roboților (Kuka, ABB).

• Aveți competențe avansate în domeniul PLC.

• Aveți competențe avansate în electricitate, medie tensiune, înaltă tensiune.

• Aveți cunoștințe bune de 5S.

• Aveți un nivel intermediar în limba engleză.

• Aveți abilități bune de lucru în echipă.

• Sunteți capabil să rezolvați problemele rapid și eficient.

• Cunoașteți instrumentația industrială (senzori și actuatori).

• Înțelegi și poți proiecta desene electrice și diagrame P&ID.

Beneficii

• Contract belgian de muncă și salariu în funcție de experiența ta

• Decontarea primului drum din România în Belgia în valoare de maxim 150 euro, în funcție de costul transportului ales de dumneavoastră

• Al 13-lea salariu

• Bani de vacanță

• Asigurare medicală

• Zile legale libere plătite

• Suport administrativ în limba română. Fiind o țară nouă pentru tine, te vom ajuta cu procesul de recrutare, cu stabilirea ta în Belgia și cu informațiile necesare pe parcursul șederii tale, pentru a ne asigura că ești mulțumit de noua schimbare.