Project details

Requirements

  • Profession Driver, experience 1 - 3 years
  • Specialization Container, experience under 1 year
  • Language English, average level
  • Driving licence CE, experience 1 - 3 years

Job offer

  • Recruiter 247 Drive
  • Salary details Negotiable
  • Work schedule Normal (8 hours)
  • Contract type Agency contract
  • Benefits» Contract Olandez
    » Bani de vacanță (8,33%)
    » 25 Zile de concediu plătite
    » Schemă de pensionare
    » Asigurare medicală
    » Cazare
    » Indemnizație de călătorie
  • Location Botlek Rotterdam, South Holland, Netherlands
  • Work permit in Netherlands Required
  • Search candidates In Romania
  • Housing Provided by the employer and paid by the employee (single room)
    » 80 EUR / week
  • Local transport With the employee's car and repaid (0,23 €/km, între 10-35km)

Job description

Translate

Clientul nostru este o fuziune de succes a mai multor companii de logistică, care oferă toate serviciile de la terminal la hinterland în domeniul transportului și depozitării.

Sunteți în căutarea unui loc de muncă pe post de șofer CE cu containere maritime?

Consultați oferta noastră și aplicați acum!

Baza: Botlek

Responsabilități

În această poziție, veți fi responsabil de transportul corect și la timp al containerelor către porturile situate în Țările de Jos, Belgia, Germania și Luxemburg. În timpul călătoriei de 8-10 ore, veți vizita maximum 3 adrese.

Pe lângă transportul propriu-zis, sarcinile dvs. vor include, de asemenea, gestionarea documentației necesare și a computerului de bord.

Veți lucra de luni până vineri, uneori și în weekend, începând de dimineață între orele 3 a.m. - 9 a.m.

Cerințele postului

Cunoștințe de comunicare în limba engleză (olandeza constituie un avantaj)

Permis de conducere cat. CE, cod 95 și un card de tahograf digital

Minim 1 an de experiență ca șofer CE

Experiență necesară în portul Rotterdam

Mașină proprie pentru deplasarea la/de la locul de muncă