Here to assist you for a job, 24/7

Project details

Requirements

  • Profession Electromechanic, experience 3 - 5 years
  • Language English, average level
  • Driving licence B, experience 1 - 3 years

Job offer

  • Recruiter Accent Jobs Romania
  • Salary details 18 - 21 EUR gross / hour
    » depends on experience
  • Work schedule Normal (8 hours)
  • Contract type Temp to perm
  • Location Ghent, Flanders, Belgium
  • Work permit in Belgium Required
  • Search candidates In Romania
  • Housing Provided by the employer and paid by the employee (single room)
    » 90 EUR / week

Job description

Translate

Clientul nostru care se afla încă în plină dezvoltare, cu o experiență tehnică de 15 ani, ofera angajaților lor:

- proiecte pe termen lung, adaptate la nevoile dumneavoastră (ținând cont, de exemplu, de mediul de lucru, cultura corporativă, distanța etc.)

- oportunități de formare profesională în funcție de interesele dumneavoastră

- diverse evenimente de echipă și team building-uri

- diverse momente de follow-up, nu sunteți lăsat la voia întâmplării

Sunteți deschis să lucrați pe bază de proiect în cadrul specializării dumneavoastră ca tehnician de întreținere, tehnician de avarie, electrician, mecanic, tehnician de service...? Atunci nu uitați să ne anunțați și aplicați aici!

Descrierea postului

În calitate de electromecanic, sunteți responsabil de următoarele sarcini:

- depistați disfuncționalitățile instalațiilor automatizate, faceți o analiză și oferiți o soluție

- citiți diversele planuri tehnice în acest sens

- sunteți responsabil de întreținerea preventivă a diverselor instalații

- oferiți asistență tehnică în timpul instalării și punerii în funcțiune a noilor mașini

- inspectați și verificați întregul parc de mașini

- vă gândiți la anumite modificări care pot fi făcute pentru a optimiza funcționarea.

În toată activitatea dvs. puneți întotdeauna accentul pe siguranță ca prioritate absolută. Pe de o parte, faceți acest lucru prin respectarea cu conștiinciozitate a procedurilor și obligațiilor de siguranță, iar pe de altă parte, asigurați un mediu de lucru curat și ordonat pentru a evita și elimina riscurile.

Candidatul ideal

Este important ca în calitate de electromecanic să:

- să fi absolvit o educație tehnică (de exemplu, un A2 electricitate, electromecanică sau o diplomă de licență în electricitate, electromecanică...)

- să fi dobândit o primă experiență relevantă în cadrul unuia sau mai multor sectoare industriale

- să aveți un permis de conducere valabil B

- să vă puteți exprima bine în limba engleza sau franceza

- să fiți flexibil în ceea ce privește relocarea și munca în schimburi

- să cunoașteți disfuncționalități complexe în domeniul electricității, mecanicii, pneumaticii și/sau hidraulicii

Ce oferim/Beneficii

Veți lucra pentru clientul nostru conform principiului unei opțiuni de angajare permanentă. Alternativa unui contract permanent imediat poate fi discutată. Aceasta include:

- un salariu competitiv în funcție de experiența profesională

- o mașină de serviciu cu card de combustibil (și pentru uz privat)

- o indemnizație fixă de cheltuieli

- vouchere ecologice de 250 de euro pe an

- o formare internă completă cu coaching la locul de muncă

- o gamă completă de materiale de lucru și echipament de protecție personală.

După perioada de angajare temporară de 6 luni, veți primi contractul permanent. Acesta include, de asemenea, asigurarea de spitalizare și asigurarea de grup. Veți fi primit într-o echipă diversă, cu expertiză în diverse domenii tehnice. Vă puteți cunoaște mai bine în cadrul diferitelor evenimente de echipă.

• Decontarea primului drum din România în Belgia în valoare de maxim 150 euro, în funcție de costul transportului ales de dumneavoastră

• Al 13-lea salariu

• Bani de vacanță

• Asigurare medicală

• Zile legale libere plătite

• Suport administrativ în limba română. Fiind o țară nouă pentru tine, te vom ajuta cu procesul de recrutare, cu stabilirea ta în Belgia și cu informațiile necesare pe parcursul șederii tale, pentru a ne asigura că ești mulțumit de noua schimbare